Uutiset

page_banner

Älykäs robottikirjoitus ja automaattinen tulostus, vihreät ympäristönsuojelumateriaalit tuovat mukavat visuaaliset tehosteet ja joustava tulostus tekevät painetuista tuotteista yksilöllisempiä ... Pekingissä 23. päivänä avatussa 10. Pekingin kansainvälisessä tulostustekniikan näyttelyssä erä kehittyneitä laitteita ja vihreitä materiaaleja , Järjestelmäsovellukset jne. Ovat esillä yhdessä, mikä välittää uusia uudistuksia ja suuntauksia painoteollisuudessa digitaalikaudella.

Painatus ei ole vain tärkeä teollisuus talouden ja yhteiskunnan aloilla, vaan sillä on myös raskas historia. Painatus on peräisin Kiinasta. Kiinasta länteen siirrettävän painotuotteen käyttöönotto edisti länsimaisen yhteiskunnan kehitystä. Useat teolliset vallankumoukset maailmassa edistivät painotekniikan ja -laitteiden kehitystä, ja arkki-offset-, web-offset- ja digitaaliset puristimet syntyivät.

Sano hyvästit "lyijylle ja tulelle", astu "valoon ja sähköön" ja omaa "numero ja verkko". Vaikka kotimaani painoteollisuus on itsenäinen innovaatio, se ottaa aktiivisesti käyttöön kehittyneitä tekniikoita, sulattaa ne ja ottaa ne käyttöön ja on edistynyt merkittävästi vihreän, digitaalisen, älykkään ja integroidun kehityksen kehittämisessä.

Kiinan paino- ja laitealan yhdistyksen tietojen mukaan kotimaani painoteollisuudessa on vuoteen 2020 mennessä lähes 100 000 yritystä ja yli 200 vientipaikkaa painokoneille ja -laitteille. Tammi-huhtikuu 2021 paino- ja tallennusvälineiden jäljentämisalan lisäarvo kasvoi yli 20% edellisvuodesta.

Vaikka painoteollisuuden kokonaisvahvuus on parantunut, Kiinan valtavat painomarkkinat ovat saaneet yhä enemmän huomiota.

Kiinan paino- ja laitealan yhdistyksen puheenjohtaja Wang Wenbin sanoi avajaisissa, että näyttelyyn osallistui yli 1300 valmistajaa 16 maasta ja alueelta. Sarja tunnettuja painoyhtiöitä esitteli ensimmäistä teknologiaansa ja uusia tuotteita. Näyttely seurasi myös tiiviisti painotekniikan innovaatiotrendiä, perustaa kattavan tuotemerkin, digitaalisen esipainon, painokoneet, etikettilaitteet, painon jälkeisen teeman, pakkausteeman ja muut teemahallit, käynnisti vihreän ja innovatiivisen teemapuiston ja keskittyi esittelemään tulevaisuuteen suuntautuvat ja johtavat innovatiiviset tuotteet, tekniikat ja järjestelmäsovellukset.

"Näyttely esittelee paitsi kehittyneitä valmistustekniikoita ja -laitteita, mutta toimii myös ikkunana ymmärtää muutoksia tulostus- ja pakkauskoneiden ja niihin liittyvien tuotteiden kysyntään kuluttajamarkkinoilla." Wang Wenbin sanoi, että vaikka painotusteollisuus luottaa näyttelyn taloudelliseen vetoon, se myös kiihdyttää tarjonnan ja kysynnän telakointia ja teknistä vaihtoa. Anna uutta vauhtia jatkuvan innovoinnin prosessiin.


Viestin aika: 1.7.2021